עיצוב בתי קפה

עיצוב בתי קפהבית קפה הוא הרבה יותר ממקום ששותים בו קפה. זהו מקום לעצור לרגע את מרוץ החיים ולהיכנס לאווירה אחרת. לא בכדי המילה "בית" נמצאת בילט-אין בביטוי "בית קפה", זהו בית להתארח בו, לשתות, לאכול ולהיות עם אנשים. במשרד האדריכלות והעיצוב  "אינטרני" של רונית טל, יודעים כיעיצוב בתי קפה הוא תחום המצריך מומחיות והבנה מעמיקה שלהמיתוג, צרכי הלקוחות והפונקציונאליות,אשר יבואו לידי ביטוי בכל הפרטים שבסופו של דבר ייצרו יחד את האווירה שאנו רוצים שתהיה במקום.

מכלול ופרטים

מתוך הבנת התמונה השלמה, שתיצור חווית שהייה ושימוש טובה ביותר לכל הנוכחים כלומר לצוות העובדים וללקוחות גם יחד, נתכנן את החלל כמכלול. לאחר מכן נתחיל לרדת לפרטים, נתכנן את הפינות השונות שירכיבו את החלל, ונגוון ביניהן בצורה מעניינת ומפתיעה כך שיוכלו לשרת מצבים שונים וביניהם זוגות, קבוצות גדולות יותר,פגישות עבודה וכן הלאה, וייצרו אווירת ישיבה שונה בהתאם לסוג הפגישה.

צבעים טקסטורות וחומרים

לאור כל האמור,בתהליך עיצוב בתי קפהנבחר בהמשך את החומרים, הצבעים והטקסטורות שיאפיינו את המקום ואשר יבואו לידי ביטוי בכל פרט. החל מהקירות, הצבעים, המדבקות או הטפטים שעליהם, דרך בחירת פרטי הריהוט, הריפודים, הכריות, האביזרים וכל פריט אחר שנשלב במקום.

תאורה והתמזגות פנים וחוץ

לתאורה יש תפקיד חשוב ביותר בעיצובו של כל חלל. ברמה הפונקציונאלית חשוב להגיע לעוצמת האור הנדרשת וכן לחמימות אותה מייצרת תאורה נכונה. ברמה העיצובית לגופי תאורה ישנה השפעה גדולה ביצירת האווירה וניתן לשלב בין גופים מעוצבים שיתנו את הטון העיצובי לגופים שקועים ולגופים נסתרים שיגביהו את החלל וייתנו את עוצמת האור המדויקת שלה אנו זקוקים.

תקשורת טובה היא תמיד הבסיס

פרויקט של עיצוב בית קפה הוא למעשה השיא של תהליך תכנון ופתיחת העסק, שכן הוא מביא לידי ביטוי את כל האספקטים החשובים בבניית המקום. זהו תהליך המצריך חשיבה משותפת ועבודה אינטנסיבית עד להגעה אל קו הסיום. ולכן חשוב ביותר לבחור מעצב פנים שאתו נעים לכם לעבוד, ושסגנון העיצוב שלו שממנו אתם מתרשמים דרך פרויקטים קודמים שלו, הוא בעיניכם המתאים ביותר לבית הקפה שלכם.