תפקידו של אדריכל בבניית הבית שלך

בנייה של בית או מבנה ציבורי אחר אינה תהליך פשוט – אך היא מתחילה בראש ובראשונה כרעיון בדמיונו של אדריכל. אמנם העבודה עצמה נעשית לרוב על פי הזמנת לקוחות, אך על האדריכל להפעיל את שיקול דעתו בעת ההתאמה של המבנה לייעוד שלו, ולהוסיף את השקפתו הייחודית והיצירתית.

תפקידי האדריכל בעת תכנון מבנה חדש


אדריכל מגורים פרטיים התכנון הראשוני ביותר של המבנה, הנעשה על פי דרישות ורצונות הלקוח. התוכנית הכוללת של המבנה מתייחסת גם אל התשתיות השונות ואל אופן חיבורן אל המיקום (כמו מים, חשמל, גז...). בנוסף, יש לקבל בשלב זה את כל האישורים הנדרשים עבור הבנייה מן הרשויות השונות.

לאחר הצגה ראשונית ללקוח וקבלת אישור או תיקון, עובר האדריכל לשלב השני הכולל תכנון מדוייק יותר בהתחשב בתנאי השטח הרלוונטיים.

בשלב השלישי תוצג ללקוח התוכנית הסופית והכוללת של המבנה, אשר מתחשבת לא רק בתנאי בשטח, אלא גם ברצונותיו של הלקוח ובאופן ההתאמה של המבנה לייעודו.

בשלב האחרון, אשר שמור בעיקר לקבלנים הבונים בפועל את המבנה, על אדריכל לפקח על הפרוייקט. כלומר, עליו לוודא שהבנייה מתנהלת כמתוכנן, שחומרי הגלם נבחרו כראוי, ושנשמרים כל נהלי הבטיחות והעבודה באתר.

אדריכל בשירות הציבור


תכנון של מבנה ציבורי אינו דומה לתכנון בית פרטי. בעת תכנון מבנה ציבורי יש לקחת בחשבון גורמים ומשתנים רבים כמו – ייעודו של המבנה, קהל היעד, התקציב, המיקום, הקונספט של המבנה, ועוד. אדריכל העוסק בתכנון מבנים ציבוריים מתחשב בעיקר במסר שעליו להעביר, וממנו הוא מרכיב תוכנית שלמה עבור המבנה.

מחליטים להתחיל לבנות


אם אתם זקוקים לאדריכל אשר יתכנן עבורכם מבנה פרטי או ציבורי, העדיפו לבחור באיש מקצוע בעל המלצות אשר ניתן לראות בשטח. לכל אדריכל יכולות וכשרון משלו ולכן התכנון הסופי יהיה בהתאם לקו העבודה שלו. לרונית טל נסיון רב בתחום תכנון מבנים מסחריים ופרטיים יוקרתיים ופונקציונליים. בעזרתה תוכלו לעצב יחד את הבית שתמיד רציתם. רוצים להתחיל לראות את הבית שלכם מתגשם? פנו עוד היום, ותוכלו לבנות את בית החלומות שלכם