עיצוב משרדים: לא רק סוגיה של אסתטיקה ויופי


עיצוב-משרדים-גג3אצל חלק לא מבוטל מאיתנו משמש המשרד שבו אנו עובדים כמעין בית שני, ואנו עשויים לבלות את מרבית משעות היום בין קירותיו ומסכי המחשב, כך שטמונה חשיבות עליונה לדרך שבה מעוצבת סביבת העבודה.
 

רונית טל שמחזיקה במשרד המוביל "אינטרני אדריכלות ועיצוב בע"מ", מסבירה שעיצוב משרדים איננו סוגיה של אסתטיקה ויופי בלבד, אלא נועד להקנות את התנאים האופטימליים ליצירת סביבת עבודה ארגונומית, נעימה, יצירתית ופרודוקטיבית, כזו המאפשרת לעובדים למצות את יכולותיהם בדרך הטובה והיעילה ביותר, בד בבד לצורך בייצוג החברה והעובדים בצורה נאותה וראויה.
 

רונית טל מוסיפה שכשמעצבים משרד, יש לשים את הדגש על מספר אלמנטים כגון אופי הפעילות המתקיימת בו, הרושם שמעוניינים ליצור בקרב הלקוחות הפוטנציאליים וכיוצא בזה.
 

התאמה עיצובית המשקפת את אופי החברה, הלך הרוח והווי המקום


בתהליך הכרוך בעיצוב משרדים, חשוב לדעת להבדיל בין משרדים או אזורים המשמשים את עובדים בלבד, לבין משרדים שנוהגים במסגרת השירות שהם מספקים לקבל, בין היתר, לקוחות וספקים.
 

באזורים השמורים לעובדי המשרד אשר אינם נגישים ללקוחות ואורחים, מומלץ לבצע התאמה עיצובית המשקפת את אופי החברה, אופי העובדים, הלך הרוח והווי המקום, במטרה ליצור סביבת עבודה קלילה ונינוחה ופחות מוקפדת ונוקשה.
 

לדוגמה, עיצוב משרד עורכי דין, יועצי נדל"ן או יועצי מס שונה במהותו בהיבט העיצובי ממשרד היי טק שמרבית עובדיו צעירים ונמרצים, המתאפיינים בהתנהלות דינמית, הרגלי עבודה חדשניים וחשיבה מחוץ לקופסה. בנסיבות הללו, השאיפה היא לשוות לחלל המשרדי רוח צעירה, נועזת, מאתגרת ובועטת, ושקוראת תיגר על כל מה שסטנדרטי ומקובל.
 

דיוק מוקפד עד לפרטים הקטנים והשוליים ביותר


יישנם, כאמור, מספר סגנונות בולטים לעיצוב משרדים שאחד מהם מתייחס לעיצוב המקרין יוקרה מוקפדת. ניתן לשוות למשרד מראה יוקרתי על ידי שימוש בכמה אלמנטים וכלים שונים מתחום עיצוב הפנים, כשהדגש המרכזי הוא מתן תשומת לב לכל פרט ופרט ודיוק מוקפד עד לפרטים הקטנים והשוליים ביותר.
 

על כן, בתהליך התכנוני של הפרויקט, חשוב להתוות קונספט עיצובי שמשקף נכון את אופי החברה והלך הרוח שלה, וכן את תחומי פעילותה והמסר שאותו היא מעוניינת להעביר ללקוחותיה. החומרים שבהם עושים שימוש לצורך זה אינם חייבים בהכרח להיות יקרי ערך, וניתן גם להשתמש בחומרים בסיסיים ופשוטים שעברו עיבוד טכנולוגי מתקדם או משולבים באופן קונטרסטי נדיר ובלתי שגרתי.
 

חלוקת חלל נכונה, שימוש במשחקי תאורה או תאורה נסתרת, כמו גם קירות המתאפיינים בטקסטורה מעניינת, סימטריה הרמונית והוספת פריטים המזוהים בצורה מובהקת עם המעמד הגבוה, כל אלו מהווים חלק מהאלמנטים להפיכת החלל למקום הנתפס בעיניי רבים כיוקרתי.