עיצוב חנויות בטעם ובחוכמה

 רונית טל  ronit_talבכל פינה יש חנויות. בגדים, נעליים, צעצועים, תכשיטים, ממתקים... רוב האנשים אוהבים לקנות בחנויות שנראות מסודרות לעין ובעיקר לקבל יחס אישי. התחום של עיצוב חנויות נועד כדי להעניק ללקוחות את הסביבה הנוחה לרכישת המוצרים. חנות שמעוצבת בצורה מזמינה מבחוץ ומשדרת אווירה נעימה מבפנים, תמשוך אליה קונים רבים. רונית טל, בעלת המשרד "אינטרני אדריכלות ועיצוב בע"מ", ידועה בפרוייקטים עיצוביים בחנויות ובשוק העסקי, והיא משתפת אותנו באמנות עיצבו החנויות, ובכמה מהכללים החשובים בעיצוב מוצלח לעסק.

 

עיצוב עם טעם של עוד


רובנו עסוקים מאוד ויש לנו זמן מוגבל לקניות. מאוד יעזור שהפריטים אותם באנו לרכוש יהיו מוארים. תאורה איכותית ונכונה בחנות תאפשר למכור ביתר קלות את הבגדים, התכשיטים או את הציוד המשרדי. היא תסייע גם ללקוחות להתמצא במה שהחנות מכילה ולהחליט מה היו רוצים לרכוש. דבר נוסף שמבליט חנויות מוצלחות הוא הייחודיות שלהם. לכל חנות יש את הסיפור המיוחד שלה וכדאי להדגיש זאת בעיצוב הפנים, בשילוט או בחזית החנות. זה יעניק אותנטיות לעסק ואנשים יזכרו זאת.

 

עיצוב חנויות בחוכמה


כשמדברים על עיצוב חנויות, מאוד חשוב להסתכל דרך עיניו של הקונה. כיצד הוא יתרשם מהתצוגה, איך יכנס לחנות, איזה מסלול יעבור, עם מי יהיה בקשר ומה תהיה התוצאה הסופית. חשוב ליצור מסלול הליכה כזה שיכסה את כל שטח החנות. יש אפשרות להציב נקודות מיקוד מסויימות שבהן היינו רוצים שהלקוח יתעכב. עקרון זה מתאים לחנויות גדולות וקטנות. חשוב מאוד לזכור שהעין שלנו תופסת דברים מתחלפים. אנחנו מחפשים להתחדש ונעדיף חנויות עם תחלופה בתצוגה או בצורת סידור המוצרים.

 

יחס אישי כדבר מרכזי


אנחנו כל כך רגילים לקנות היום באינטרנט ולרכוש מוצרים מאתרים בחו"ל., שכשמתאפשר לנו כבר להגיע לחנות אמיתית, אנו רוצים לפטפט קצת עם המוכר או להחליף מילה עם קונים אחרים. מעניין לגלות איך התחום של אדריכלות ועיצוב פנים קשור ליחסי אנוש. על ידי עיצוב חנויות בצורה מרווחת, ניתן להקצות מקום ליצירת קשר בין הלקוחות למוכר או בין הלקוחות עצמם. כשאדם מרגיש יחס אישי הוא ישהה יותר זמן בחנות וסיכויי הקנייה יגדלו. אז שתהיה לכולנו קנייה ומכירה נעימים!