כשהכסף והסטייל נפגשים: עיצוב בתי מלון

הזמנים השתנו, וכל מי שיוצא כיום לנופש ומחפש בית מלון, נוהג להגדיר מראש את הקונספט שבו הוא מעוניין להתארח, היות וזה מה שיקבע בסופו של דבר אופי החופשה.

בשנים האחרונות מסתמנת מגמה ברורה של שינוי בתחום עיצוב בתי מלון, וניתן למצוא כיום בתי המלון ממותגים שמעוצבים בז'אנרים שונים, החל ממלונות אורבניים עירוניים ומלונות המכוונים לקהל יעד עסקי, דרך מלון סוויטות בסגנון טרנדי יוקרתי וכלה במלונות בסגנון כפרי ובאווירה ביתית.

מטרת העל היא להעניק לאורחים פנטזיה וחוויה אישית שאותה, סביר להניח, אינם יכולים לחוות בביתם. הדבר עשוי לבוא לביטוי בחומרים, גוונים וסגנון עיצובי סביב נושא מסוים בהתאם לקהל היעד שאליו הוא פונה.

לאפשר התנתקות מהמולת היומיום והישאבות לתוך בועה מופלאה שלווה ומפנקת

עיצוב בתי מלוןרונית טל, בעלת משרד אדריכלותועיצוב פנים מוביל, מציינת שעיצוב בתי מלון מהווה פרויקט מורכב, ובפרט כשהדבר נוגע לעיצוב מלונות בוטיק ומלונות יוקרה, שכן להבדיל מעיצוב פנים של בתים במגזר הפרטי, מצריך התחום התאמה מרבית לפלח רחב של אנשים.

היות ומלונות אמורים להוות את האלטרנטיבה לשגרה, הם נדרשים למספר אלמנטים המאפשרים התנתקות מהמולת היומיום והישאבות אל תוך בועה מופלאה, שלווה ומפנקת.

לפיכך, תפקידו הראשוני של עיצוב בתי מלון הוא לייצר חלל סגור ואינטימי שמרכז במקום אחד את מכלול השירותים, תוך העצמת חללי הפנים, במטרה לנתק את הלקוח מטרדות הסביבה והמציאות החיצונית, ולהניק לו את מרווח הנשימה שיגרום לו לרצות לשהות במלון לפרק זמן ממושך ככל שניתן.

עיצוב בקונספט נקי מרווח ומוקפד או בסגנון כפרי המדמה תחושה ביתית

רונית טל  מוסיפה שתכנון ועיצוב בתי מלון דורש היכרות מעמיקה עם קהל הלקוחות הפוטנציאלי. ניתן למנות כיום מלונות שמעוצבים בקונספט נקי, מרווח ומוקפד במיוחד, בעוד שמלונות אחרים מעוצבים בסגנון כפרי ומכוונים לדמות תחושה ביתית חמימה ומפנקת.

כמו כן, תכנון המלון עשוי להיקשר גם לטרנדים עיצוביים מסוימים, לתקופות היסטוריות, או לחלופין להתאזן עם הקונספט העיצובי הכללי של רשת המלונות. אחד האלמנטים החשובים ביותר בעיצוב בתי מלון נוגע לעיצוב הלובי, המהווה, למעשה, ככרטיס הביקור או חלון הראווה של המלון.

בנוסף, חשוב להקפיד שכלל האולמות והחדרים ינהלו זה עם זה כמעין דו שיח וישדרו מסר עיצובי הרמוני ואחיד. מיותר לציין שעיצוב נכון וחסר תקדים, לא זו בלבד שיש בו בכדי לעורר השראה בקרב האורחים, אלא שהוא מוביל בהכרח להצלחה כלכלית מתמשכת.