עיצוב בתים ומדוע מדובר בתחום אדריכלות ייחודי?

האדריכלות ועיצוב הפנים מתחלקים לאינספור התמחויות ותתי-התמחויות, אשר עיצוב בתים הינה אחת מהמאתגרות ביותר מביניהן. זוהי הסיבה לכך, כי משרדי עיצוב ואדריכלות שתחום התמחותם הוא עיצוב בתים, כמו רונית טל, מקפידים להתעדכן בכל המתחדש והמתרחש בתחום זה, מה שהופך אותם לעומדים בחוד החנית של התחום, ומאפשר להם להציע את שירותיהם המקצועיים והמנוסים ללקוחות שמחפשים בית מעוצב המתאים לצרכיהם באופן מיוחד.

 

מדוע עיצוב בתים נחשב לתחום עיצוב מאתגר במיוחד?

לכאורה, בית פרטי מאפשר לאדריכל/מעצב שטח עבודה גדול, שהוא משאת נפשו של כל מי שעוסק בתחום (כמו בד ציור ענק לציירים), אולם, באופן הגיוני, את אותו החלל הענק, יש למלא ב"תוכן" וכאן, מתחיל האתגר האמיתי - מהו אותו תוכן? איך העיצוב מתכתב עם אורח חייהם של החיים בבית? כיצד מושפע מכך כל חדר בנפרד? כיצד מתחבר המטבח, מבחינה עיצובית, לסלון? מהו כיוון ה"זרימה" הטבעי בבית? מהיכן להיכן הוא מוליך את הנכנס לבית? אינספור שאלות, אשר לצורך מתן תשובות להן, המעצב צריך להיות לא רק בעל התמחות תיאורטית בתחום, אלא גם בעל מציאת הפתרונות הנכונים והמתאימים ביותר, שכאמור, צריכים להשתלב (וזה הדבר החשוב ביותר) עם החיים בבית וצרכיהם.

 

מקומה של התקשורת האישית בסיפור

עיצוב בתים, כמו עיצוב משרדים, איננו מלאכה טכנית כמו שהיא עלול להצטייר, מצד שני, למעצב או לאדריכל אין יד חופשית בעיצוב והוא איננו יכול לעשות ככל העולה על רוחו ולהגשים את כל חלומותיו-הוא, בבית בו אתם עתידים להתגורר. כאן, נכנס עניין התקשורת האישית והיכולת לתקשר עם המעצב/האדריכל שלכם באופן שוטף וזורם, לא רק לאורך הפרויקט עצמו, אלא הרבה לפני כן, כבר בפגישת ההיכרות. כך שבמידה ואתם חשים שלא מקשיבים לכם, שאתם לא "מתחברים" לאיש המקצוע היושב מולכם, אינכם חייבים להיעזר דווקא בשירותיו. המשיכו לחפש את אותו איש מקצוע אולטימטיבי עבורכם, שלא רק יבין (מקצועית) את הצרכים הספציפיים שלכם, אלא גם יחוש אותם בעצמו. במקרה כזה, תוכלו להיות בטוחים, כי הוא יעשה הכל על מנת להעניק לכם את הבית האמיתי שלכם, בית שתיהנו לגור בו.

 

עיצוב בתים | רונית טל