עיצוב בתים הוא עניין למקצוענים

עיצוב בתיםלאנשים רבים יש חוש אסתטי מפותח או כישרון עיצובי גולמי, והם נהנים לדפדף במגזיני העיצוב השונים כדי לקבל מהם השראה לשינויים קטנים בביתם, בהתאם לטרנדים השונים. עיצוב בתים אולי נראה עניין פשוט, אך שאיבת רעיונות ממגזינים אינה עיצוב, ובסופו של דבר אתם עלולים למצוא את עצמכם בבית עמוס טרנדים שאינם משתלבים זה בזה ויוצרים דיס-הרמוניה ביניהם. רונית טל, שנחברה בין 20 אדירכלים המובילים בארץ, מסבירה על ההבדל בין עיצוב חובבני לעיצוב מקצועי.

שינויים


מי שעוקב אחר השינויים והאופנות המתחלפות בעולם העיצוב עשוי לקבל סחרחורת מהקצב בו עולים רעיונות חדשים ומהטרנדים המתחלפים במהירות. "מעצבים" חובבים, כלומר אנשים בעלי חוש אסתטי מפותח שאוהבים לעצב את ביתם בעצמם, עשויים למהר ולרכוש פריטים שונים שמוצאים חן עיניהם ולשלב אותם בבית, וכשמגיע הטרנד הבא, לצרף גם אותו. בסופו של דבר מתקבלת אנדרלמוסיה עיצובית, עבדות לטרנדים והוצאות בלתי פוסקות על עיצוב הבית ורכישת פריטים חדשים כל העת.

עיצוב בתים מקצועי


עיצוב בתים מקצועי ואיכותי משלב טרנדים בבית בצורה חכמה ואלגנטית, כך שהבית עצמו ישאר קלאסי תמיד. בצורה זו, כאשר אתם נתקלים בטרנד שאצם אוהבים במיוחד, תוכלו לשלבו בעדינות בבית, ולחליפו כשיימאס לכם ממנו. לדוגמא: אם הטרנד העכשווי הוא ריהוט בצבע כחול ואווירה של מים, ניתן לשלב פריטים צבע המתאים בתוך החלל הקיים. מומלץ להתייעץ עם מעצב פנים מקצועי בכל פעם שתחשקו בשינוי הקיים. בצורה זו ההוצאה אינה גדולה, הפריטים אינם מגובבים זה ליד זה, והבית שומר על איכותו ועל רמת העיצוב המקורית שלו.

עבודת העיצוב


כאשר אדריכל ומעצב פנים עושים את מלאכתם נאמנה, הם בהחלט מאפשרים לכם להוסיף, לגוון ולשנות מדי פעם בעצמכם את האלמנטים הקישוטיים – להחליף וילונות או תמונות, להזיז את העציצים מפה לשם, להחסיר או להוסיף פריטי נוי וכו'. יחד עם זאת, מומלץ לא להרחיק לכת בשינוים שאתם עורכים בעצמכם. בעידן האינטרנט, קל מאוד לצלם צילום פנורמי של החלל, ולהתייעץ עם מעצב מומחה. אחרי הכל, עיצוב בתים הוא מקצוע לכל דבר, וממש כמו שלא תיתנו לעצמכם ייעוץ משפטי ללא ליווי מקצועי, כך גם בכל הקשור לעיצוב הבית.