עיצוב בתים - שדרוג איכות החיים

עיצוב בתים

הדרכים לשדרוג החיים לכדי נוחות ואסתטיקה אופטימאליים אינן בהכרח מורכבות ופתלתלות כפי שנדמה, ולעתים כל שנדרש הוא מעט תעוזה ותקציב. אחת האפשרויות לשיפור איכות החיים היא שדרוג סביבת המחייה, כשהתחום האמון על כך הוא תחום עיצוב הפנים.

הקדמה האורבאנית הדוגלת במרוץ אינסופי וכנגד הזמן הובילה להבנה בדבר נחיצותה של סביבה המהווה כמעין מקום מפלט ופינה המשיבה את הנפש אל האיזון, השלווה והשקט, וכך הפך התחום של עיצוב בתים לאחד המבוקשים ביותר בשנים האחרונות, ואנשים רבים מזמינים מעצב פנים לצורך תכנון ביתם החדש או שיפור ביתם הקיים.

רונית טל, בעלת משרד אדריכלות מוביל, מעניקה פירוט הנוגע לסגנונות העיצוביים המובילים כיום בזירת העיצוב.
 

עיצוב בתים - הסגנון המודרני העדכני


אחד הקווים החדשים והמובילים בתחום של עיצוב בתים הוא הקו המודרני העדכני. הסגנון המודרני מתאפיין בקווים ישרים, נקיים ומינימליסטיים, תוך שימוש בחומרים ובגוונים קרים.

הגוונים השולטים בו הם לרוב שחור, לבן, אדום ואפור, והחומרים הדומיננטיים בו הם הנירוסטה, הפלסטיק, הזכוכית והבטון. סגנון זה מוכר גם כסגנון הייטקי, שבו כל פרט מסודר ו"מרוסן". הקו העיצובי נשען על המשפט "פחות זה יותר" והוא מאופק וללא חפצים עודפים.

חשוב לציין שסגנון זה מצטלם נפלא אך משדר קרירות שאינה מותאמת לכל אחד, במיוחד כשמדובר במשפחה רחבה בעלת מספר ילדים, והסדר המופתי והמינימליזם הנזירי אינם פרקטיים בחיי היומיום של אותה המשפחה.
 

הסגנון הכפרי הביתי והחמים


מצידה האחר של הסקאלה, הרחק מהסגנון המודרני והאורבאני, ניתן למצוא את הסגנון הכפרי, החמים והביתי המתאפיין בקווים טבעיים, תוך שימוש נרחב בעץ בעיבוד גס, אבן, ובבדים צבעוניים להענקת המראה ישן.

עיצוב בתים בסגנון הכפרי מזוהה לרוב עם חומרים טבעיים וססגוניים כמו ספות פרחוניות, שטיחים ווילונות והוא משדר נוחיות חמימה.

סגנונות עיצוביים נוספים הם הסגנון הקלאסי המתהדר באלגנטיות יוקרתית עם השנדלירים, הקווים המעוגלים והפיתוחים בעץ, סגנון הרטרו אשר מצעיד אותנו אחורה בזמן אך משולב בנגיעות עכשוויות, והסגנון האקלקטי אשר נוגס מעט מכל סגנון ורוקח עיצוב ייחודי ומרשים, זאת בתנאי שהדבר נעשה בהתאמה מיטבית ובטוב טעם.