עבודת שיפוץ טובה מתחילה עם אדריכל

אדריכל רונית טלשיפוץ בית הוא משימה לא קלה הטומנת בחובה מורכבויות רבות. כדי להבטיח עבודה ברמה גבוהה שלוקחת בחשבון הכל מומלץ מאוד לשכור את שירותיו של אדריכל מקצועי ומנוסה. כך תוכלו להבטיח שנים ארוכות של הנאה משיפוץ מקצועי ויסודי. מעצבת הפנים רונית טל, בעלת משרד אדריכלות ועיצוב פנים, מספרת מה תפקידו של האדריכל בתהליך השיפוץ ואיך בוחרים את האדריכל הטוב ביותר לפרויקט שלכם.
 

מה תפקידו של האדריכל בשיפוץ?


כפי שציינו ישנם הרבה מאוד מרכיבים שצריכים להילקח בחשבון בתהליך השיפוץ, והם מגיעים מכיוונים שונים: עיצוב, קונסטרוקציות, חשמל, תשתיות אינסטלציה, תאורה ועוד. מעצם המורכבות שלו יש צורך לעבוד עם אנשי מקצוע רבים בהתאמה: חשמלאים, אינסטלטורים, צבעים, קבלנים וכד'. תפקידו של האדריכל הוא בראש ובראשונה לנצח על כל התזמורת הזו, כך שבדומה לה, כולם יעבדו יחד בצורה הרמונית שלא תפגע אחת בשניה ושכל התהליך יבוצע בצורה הטובה ביותר.

השלב הראשון בעבודתו של אדריכל הוא בניית תוכנית אדריכלית מפורטת לשיפוץ, שכמובן זקוקה לאישורכם לפני הוצאתה לפועל. התוכנית הזו צריכה לקחת בחשבון את רצונותיכם, צרכיכם, התקציב העומד לרשותכם, תנאי השטח והמעוף של האדריכל. בשלב השני ידאג האדריכל לכל הבירוקרטיה הנלווית לשיפוצים, כגון: השגת היתרי בנייה. עוד ידאג האדריכל לבחירת החומרים, בחירת בעלי המקצוע הנדרשים לעבודה, וכמובן פיקוח על העבודה בפועל.
 

איך לבחור את האדריכל שלכם?


בחירת אדריכל היא מלאכה שצריכה להיעשות בקפידה, שכן תוצאות השיפוצים יהיו תלויות בבחירתו של האדריכל הנכון. בידקו תמיד את תיק העבודות של האדריכל איתו אתם רוצים לעבוד. את תיק העבודות תמצאו באתר האינטרנט שלו, בידקו את הסגנון של האדריכל ואת מידת הניסיון שצבר. את שני הנתונים האלו תוכלו בקלות ללמוד מאתרו של האדריכל. השלב השני יהיה בדיקת המלצות מלקוחות קודמים של האדריכל. אל תתביישו לבקש המלצות ועימדו על כך. מאוד חשוב לשים לב כבר בשלבים הראשונים ובמפגשים הראשונים עם האדריכל עד כמה הוא עומד בזמנים, עד כמה הוא קשוב לצרכים שלכם ועד כמה הוא מצליח לתת להם מענה ועד כמה הוא משתף אתכם בתהליכים. אם התרשמתם לטובה מכל המרכיבים הללו, כנראה שמצאתם את האדריכל שאתם רוצים לעבוד איתו.