מתכנן להתחיל פרויקט בנייה חדש? בראש ובראשונה חפש אדריכל

 

בנייה של כל מבנה חדש, לא חשוב מאיזה סוג, דורשת אדריכל שיעמוד בראש תזמורת התכנון והבנייה וינצח עליה. הצלחת הפרויקט כולו תלויה רבות בכישוריו של האדריכל, בידע שלו, בניסיון שצבר במהלך השנים, במידת היצירתיות והמעוף שלו, ביכולתו לפתור בעיות ובמידה רבה בכימיה שנוצרה בינו לבין היזם. הבחירה באדריכל היא אולי החשובה ביותר בכל הפרויקט, לאחר הבחירה במיקום המגרש וגודלו, לכן חשוב שתעשה בקפידה ולאחר בחינה מדוקדקת של מספר מועמדים, לבחור את המתאים ביותר לכם.  רונית טל, בעלת משרד לאדריכלות ועיצוב פנים מוביל, מספרת כיצד לבחור את האדריכל הנכון.

 אדריכל

מה צריך לבדוק?

בחירת האדריכל כדאי שתעשה על סמך המלצות, ולאחר שהבנתם כי האדריכל עומד בכל הקריטריונים שמצוינים למעלה. גם לאחר שקיבלתם המלצות, בידקו את האדריכל בעצמכם: ביחנו את תיק העבודות שלו וראו אם הסגנון לטעמכם, ערכו עימו פגישה, הבינו ממנו כיצד בכוונתו למלא את תפקיד הארכיטקט המוביל את הפרויקט ובידקו האם התקשורת ביניכם לבינו מספיק טובה, ובמיוחד האם נשמע שהוא קשוב לצורכיכם ורצונותיכם, או שהוא מתעלם מהם באלגנטיות ומנסה לכפות עליכם את חזונו ושאיפותיו.

 

מיצאו אדריכל שקשוב לכם

מידת ההקשבה של האדריכל ללקוחותיו, מעידה במידה רבה על היצירתיות שלו, על היכולת שלו להתאים את עצמו לתנאים שונים מהם הוא רגיל ועל היכולת שלו לפתור בעיות מורכבות. שלושת פרמטרים אלה חשובים מאין כמותם בעבודתו של אדריכל. על כל זאת תוכלו לאמוד בפגישה אחת ראשונית עימו. במידה ויש לכם ולו את הספק הקטן ביותר לגבי יכולתו להקשיב לכם כלקוחות, אל תחשבו פעמיים ועיברו במהרה למועמד הבא. אמנם זו אינה חתונה קתולית, ועם איש מקצוע זה תאלצו לבוא במגע רק בזמן בנייתו של הפרויקט, אך עם תוצאותיו תצטרכו לחיות כל חייכם.

 

חיפוש ברשת

במידה ואין לכם המלצות על אדריכל ספציפי, ערכו חיפוש ברשת ובידקו בתיקי העבודות של האדריכלים המופיעים שם אילו עבודות קולעות לטעמכם ונעשו תחת איכות ביצועית מרשימה, ועל סך כמות העבודות אותן תראו באתרו תדעו האם יש לו מספיק ניסיון או לא. צמצמו את הרשימה למספר אדריכלים שנראים לכם, ובידקו המלצות ברשת אם קיימות. אל תתעצלו וקיבעו פגישה עם כל אחד מהם – אין כמו רושם המתקבל משיחה עם האדם.