מחפשים אדריכלים מומלצים? בואו וקבלו כמה טיפים לבחירה נכונה!


אדריכלים מומלצים רונית טלהאדריכל הנו מי שאחראי על תכנון בית החלומות שלנו, וככזה כדאי שנדע להשכיל ולבחור את איש המקצוע המיומן והמתאים לנו ביותר. עם זאת, לא פעם קורה שלקוחות יוצרים התקשרות עם מעצבי פנים בעוד שהם נזקקים, למעשה, לשירותי אדריכלות. אז נכון שלשני התחומים הללו ישנם אלמנטים מקבילים רבים, אך לכל אחד מהם יש בפועל יעוד ותפקיד שונה.

 

רונית טל, שדורגה מטעם הוצאת הספרים ע"ש אורלי רובינסון לאדריכלות ועיצוב פנים ברשימת המשרדים המשפיעים ביותר בישראל, מסייעת לנו לעשות סדר בדברים ומעניקה כמה טיפים לבחירת אדריכלים מומלצים. רונית טל מסבירה שהאדריכל אמון על תכנון הבית וחלוקת חלליו הפנימיים, לרבות הוספת חלונות וחדרים או כל שינוי שנעשה במבנה הבית

.

אמון על כל ההיתרים הביורוקרטיים הנדרשים על ידי הרשויות המקומיות


האדריכלות דורשת תואר אקדמי וכוללת בתוכה, בין היתר, גם את תכנון מערכות החשמל, האינסטלציה, העיצוב וכיוצא בזה, כאשר כל אדריכל הנו גם מעצב פנים, בעוד שמעצב פנים יידרש להשכלה אקדמית ותעודות מתאימות לצורך קבלת הסמכויות הרחבות שמחזיק בידיו האדריכל.

כמו כן, האדריכל מאגד גם תחת אחריותו את כל אותם המרכיבים המלווים את שיפוץ או בניית הבית, והוא אמון על כל ההיתרים הביורוקרטיים השונים הנדרשים על ידי הרשויות המקומיות בשלבי התכנון והבנייה.

על כן, בהגיענו לשלב שבו אנו תרים אחר אדריכלים מומלצים ומותירים בידיו של אדריכל כלשהו את כל הפנטזיות שלנו במטרה להביאן לכדי מימוש, ישנם כמה פרטים שכדאי לבדוק על מנת להבטיח שבחרתם באדם הנכון.

 

אדריכל שיידע להטיב ולתרגם את החלום למעשים


אחד הקריטריונים לבחירת אדריכל מבין רשימת אדריכלים מומלצים הוא לוודא שאכן מדובר באדריכל רשום ורשוי המופיע בפנקס האדריכלים מטעם משרד התמ"ת. בנוסף, כמו בכל ענף אחר, אין טוב יותר מראה עיניים, ורצוי לבקש מהאדריכל את תיק פרויקטים שלו על מנת שניתן יהיה להתרשם מעבודותיו.

מומלץ אף לבקש את מספרי טלפון של כמה מלקוחותיו הקודמים ולבקר במידה והדבר אפשרי בבתים שתכנן. רונית טל מוסיפה ומציינת שתחום האדריכלות כולל התמחויות שונות, כמו אדריכלות נוף וגנים, אדריכלות העוסקת בתכנון ערים כמו גם אדריכלים המתמחים בפרויקטים מסחריים או תכנון בתים פרטיים, ומומלץ לבחון ולוודא שתחום ההתמחות של האדריכל אכן כולל את הפרויקט הספציפי שלכם.

וטיפ אחרון לסיום: בטרם החתימה על חוזה ההתקשרות עם האדריכל שנבחר, רצוי לערוך פגישת היכרות אם לצורך תיאום ציפיות ואם כדי לוודא שמתקיימת אינטראקציה טובה ביניכם לבין האדריכל שנבחר. חשוב שהאדריכל יבין את האופי והסגנון הספציפי הייחודי לכם, יהיה קשוב לבקשותיכם ויידע להטיב ולתרגם את החלום למעשים.