וילת מגורים במושב

וילת מגורים במושב באזור כפר סירקין

על הפרוייקט

הבית המיוחד בכפר סירקין שתכננה מעצבת הפנים רונית טל שואב מאדריכלות מודרנית ומתפיסת החלל היפאנית לפיה החלל חובק את הטבע בתוכו ומביא את החוץ אל הפנים. הבית משלב מבנה מלבני, יחידה ריבועית וחלל מגורים המעוצב כטרפז כשהקירות השקופים מחדירים את הנוף הירוק שבחוץ. הבית בנוי של שטח של כ- 150 מ"ר בתוך מגרש של 2.5 דונם. על המגרש עמד בעבר בית קטן וישן בגודל של 70 מ"ר בלבד. המעצבת השאירה את יסודותיו, את הרצפה ואת התקרה, ובנתה קירות חדשים עם צמדי חלונות צרים וארוכים, הסדורים בסימטריה מכל צדדיו. המבנה המחודש מכיל כיום את אגף השינה שאליו צורף מבנה חדש, במפלס גבוה יותר, הכולל מבואה מרכזית המגשרת בין שני חלקי הבית וחלל מגורים הבנוי כטרפז.

על ביצוע תוכניות הבית עבדה טל בשיתוף עם אסף זהרין, סטודנט לאדריכלות. דלת הכניסה תוכננה במפתח רחב של 2.5 מטרים המגיע עד לתקרה. הדלת, שבמרכזה  עיגול כתום (סמל לשלמות בתרבות המזרח), מחולקת למלבני  זכוכית חלבית הממוסגרים בפרופיל ברזל. בהמשך לסגנון הבית מעוצב גם המטבח במינימליזם נקי וחמים. חדר השינה של ההורים עוצב בגוונים בהירים המשולבים עם רהיטי עץ כהים. צמד מנורות הלילה מעל המיטה מוסיפות לחדר את מגע הצבע הכתום הפזור, בנגיעות קלות,  בכל רחבי הבית. את חדר הילדים צבעה טל בירוק תפוח רענן, ועיצבה בו רהיטים שנבנו מלביד בירץ’ ונצבעו בגווני שמנת חמים. חדר הרחצה מעוצב בקו מינימליסטי וחמים. בגינה, שביל של חלוקי אבן ואבני חצץ אפורות סובב את המבנה המלבני וחודר עד לצדי המבואה. מסביב, לצד משטחי הדשא, גדלים עצי נוי ופרי שנשארו מגינת הבית הישן. קיר חלל המגורים השקוף נפתח לסיפון עץ צר, הפונה לגינה האחורית ולבריכה המלבנית שבמרכזה.   

משולחן המעצבת רונית טל

"המוטו שלי בתכנון הבית הוא להיכנס החוצה", אומרת טל. הקירות השקופים והחלונות הגבוהים מעל לשיפועי התקרה, מחדירים את קרני השמש, השמים והנוף הירוק שמסביב, בכל שעה ולכל מקום בחלל המגורים. בחרתי בעיצוב ייחודי בגווני אפור, חאקי ולבן שבור, המשרים תחושה נעימה ואווירה רוגעת ושלווה ולהם הוספתי מעט כתמי צבע כתומים וחמים. קירות הבית הפנימיים נצבעו בלבן שבור וקיר הקמין נצבע בטיח אפור-בטון בדומה לקירות החיצוניים. בכך הצלחתי להפוך בית קטן וישן בן 70 מטרים לבית מזמין, חם, נוח ומעוצב תמיד.

קישור לכתבה >