וילת מגורים בהרצליה פיתוח

על הפרוייקט

הפרוייקט כלל שיפוץ בית ישן, מיושן סגור ומבוצר, בעל חלונות מעטים וקטנים יחסית, הכולל מטבח הממוקם בחזית הבית וגן מנותק מפנים הבית. הפרוייקט הינו עבודה משותפת של אם המשפחה שלומית, של האדריכל ערן בינדרמן ממשרד דו-אדריכלים ושל רונית טל שביצעה בפרוייקט את כל עיצוב הפנים. המטרה הייתה בניית בית משפחה בסגנון מואר הכולל מרחב מחיה נוח לכל בני המשפחה, הורים ושני בנים קטנים. המבנה הישן "גולח" עד רמת שלד, שטח הבית הורחב והחלוקה הפנימית שונתה לחלוטין. המטבח, שהיה ממוקם במרכז הבית ופנה לחזית, עבר לחלקו האחורי של הבית, שחלונותיו פונים לגינה. לשם כך, הורחבה מעטפת הבניין לפי מידותיו החדשות של המטבח ואזור החנייה הצמוד אליו. בקצהו המרוחק של המטבח הוצבו דלתות זכוכית, דרכן ניתן להשקיף על פטיו קטן בהמשך הגינה. תוספת המטבח הכפילה את תחושת הגודל והמרחב של כל הקומה התחתונה ואפשרה הוספה של חדר בקומה העליונה.

תכנון החללים בבית הושפע מהאדריכלות היפנית הדוגלת בגמישות מרחבית. בין פינת האוכל הרשמית והסלון לבין חדר המשפחה נקבעה דלת בסגנון יפני. חדר המשפחה מהווה לחילופין יחידת אירוח הכוללת גם שירותים ומקלחת או יחידת פנאי לילדים הכוללת מסך פלסמה גדול, מחשב, ספרייה ומשחקים ובכך שומר על אופיו המסודר של חלל האירוח המרכזי. בכל הבית הונח פרקט אלון טבעי בגוון אחיד, ממנו גם עשויות המדרגות וריהוט לבן עם נגיעות קלות של צבע, בעיקר ירוק בהיר, משרים במקום אווירה נעימה ורוגעת. הסגנון היפני מורגש בכל הבית ובעיקר בקומה התחתונה. חלון גדול, שנקבע לצד דלת הכניסה, מרכך את המעבר בין החוץ לפנים ולהיפך. מול הכניסה יש ויטרינת זכוכית גדולה, דרכה חודר מראה הגן פנימה, רהיט בידרמייר מקורי, הניצב בכניסה, ומעליו מראה גדולה, שנרכשה במרקו פולו, יוצרים הרמוניה מעודנת יחד עם רהיטי הסלון שעוצבו על ידי אריק בן שמחון.

משולחן המעצבת רונית טל

הפיכת בית מיושן, קטן ודחוס לחלל משופע אור והרמוניה ופתוח לגינה הינו פרוייקט מורכב שכולל בדיקת יסודות ומבנה הבית וביצוע שינויים ברמת החוץ והפנים כאחד. פתיחת חלונות אור רבים החוצה, שינוי מיקומו של המטבח לאזור הצופה לגינה ויצירת פטיו מואר יצרו חללים פתוחים, מוארים ומזמינים. השימוש בחומרים בהירים ורכים תוך שימוש בסממנים יפניים של חלוקת חלל יצרו את הקסם וההרמוניה של בית מעוצב, נוח, מסודר תמיד ואהוב על יושביו.

קישור לכתבה >