הצצה לעולם של אדריכלות ועיצוב פנים

אדריכלות ועיצוב פנים רונית טליש הלומדים את תחום האדריכלות, אך לרוב זה מצריך כישרון ואהבה לעיסוק. השילוב בין אדריכלות ועיצוב פנים מעניק לבית או למבנה אותו מעצבים את השלמות. תחום האדריכלות הוא רחב מאוד, על כן לרוב נפגוש אדריכלים שהתמקצעו כמו אדריכלי נוף, מתכנני ערים ואדריכלי פנים. רונית טל, המובילה בישראל בסגנון העיצוב הבינלאומי הקימה את משרד "אינטרני – אדריכלות ועיצוב בע"מ" ומתמחה בעיצוב בתים פרטיים יוקרתיים, דירות, משרדים וחנויות בארץ ובחו"ל. רונית מספרת לנו מה מייחד את האדריכלים והמעצבים.

 

אדריכלות ועיצוב פנים – אקסטרה רגישות


אנשים שבחרו לעסוק בתחום אדריכלות ועיצוב פנים ניחנים תכונה מיוחדת: רגישותם לאסטטיקה מאוד גבוהה. הם כל הזמן חושבים איך ניתן לייעל ולהפוך את סביבת המחייה שלנו ליותר יפה והרמונית. אדריכלים ומעצבי פנים מאמינים שסביבת מגורים ועבודה מעוצבת ומושקעת משפיעה על איכות חיינו ומצב רוחנו. כאשר המקום שבו אנו שוהים מתאים בדיוק לצרכים שלנו, אנו מרגישים בו טוב ונוח ומוכנים להיות פנויים לעיסוקינו בצורה נינוחה. בנוסף, אדריכלים ומעצבי פנים ייחודיים בכך שהם יודעים להפוך את החלום למציאות, את התכנון למעשה.

 

עם האוזן לקהל


מלבד הכישורים המקצועיים בתכנון, מקוריות, הכרת סגנונות בנייה השונים והעיצובים החדשניים, מעצב פנים ואדריכל חייבים להיות קשובים ללקוחותיהם. מתוך מחשבה משותפת, בירור צרכים ודיאלוג מתמשך, נולד לו פרוייקט הבנייה. תחילה קובעים פגישת היכרות ומספרים איך אנחנו חולמים לראות את המקום שבו אנו גרים או עובדים. ניתן להרגיש מיד במקום עד כמה בעל המקצוע שיושב מולנו קשוב לנו וכמה חשוב לו שנצא מרוצים מהפרוייקט. למעשה, הקשר בין האדריכל לבין הלקוח הוא הגורם המכריע בתכנון ובמימוש מוצלחים.

 

מה מעצבים?


היום מבקשים לעצב כמעט הכל: וילות, דירות קטנות, מרפאות, משרדי עבודה, מכונים ועוד מבנים רבים. בשנים האחרונות יש ביקוש רב גם לתחום של עיצוב חנויות. בעלי החנויות מרגישים שלקוחות נמשכים למקומות שנראים טוב, שמעוצבים בצורה נוחה לשימוש וכך גם הלקוחות נהנים ורוכשים יותר. התחום של אדריכלות ועיצוב פנים דורש מהעוסקים בו להכיר סגנונות עיצוב מגוונים ולעבוד עם אנשים שונים בעלי צרכים משתנים. אין ספק שזהו תחום מאתגר ומושך גם יחד.