הסודות שמאחורי עיצוב חנויות

עיצוב חנויות

עיצוב הוא תחום המבוסס על הבנה של צרכי האדם, ועל האופן בו הוא קולט את סביבתו, והדבר נכון בעיצוב בתים ומשרדים, ומהותי במיוחד כאשר המטרה היא עיצוב חנויות. מעצבי חנויות מקצועיים מסוגלים להשתמש בתהליכים המניעים את הצרכן, על מנת להעצים את חוויית הקנייה, וכדי למשוך את הקונה להיכנס, למדוד, לנסות ולקנות.

כיצד עיצוב חנויות מתבצע?

לפני שניגשים לעיצוב החנות, יש להבין כיצד חושב הלקוח. עם השינויים בתרבות הצריכה שלנו, אנחנו חשופים לגירויים רבים ממקורות שונים. האינטרנט חושף אותנו לאופנות חדשות, אנחנו מרבים לטוס לחופשות בעולם ורואים חידושים הקשורים למוצרים ולחנויות, והמגמה בכלל הופכת להיות כזו שסובבת סביב הצרכן, ולא סביב המוצר. כל אלו ועוד גורמים למגמה תחרותית של עיצוב חנויות, הבאה לידי ביטוי בכמה אופנים:

  • העיצוב ההתחלתי הוא של חלון הראווה,  כרטיס הביקור של החנות, שנועד למשוך את הלקוחות פנימה. אך כיצד אפשר לגרום לחנות אחת להתבלט בתוך קומפלקס של עשרות חנויות אחרות בקניון, למשל? או ברחוב סואן שמשני צידיו חנויות? טכניקה אחת היא לעצב אותו כדינמי ומושך, באמצעות שימוש במסכי פלזמה ובצבעים בוהקים. חנויות בגדים נוטות גם להשתמש בבובות תצוגה יוצאות דופן כדי ליצור בידול בינן לבין יתר החנויות. דרך נוספת היא הגדלת פתח החנות ובאמצעות כך יצירת תחושה של המשכיות ההליכה – משורת החנויות בקניון, ופנימה אל החנות המזמינה.
  • סידור החנות משפיע מאוד על אופן הקנייה שלנו. חנות מסודרת מדי אינה מושכת עבורנו, כיוון שהיא מייצרת ריחוק מהצרכן. ההעדפה היא ליצור חנות חמימה ומזמינה, כזו שנראה כיף לחפש ולגעת במוצרים שבה. כמו כן, צרכנים נוטים תמיד לפנות ימינה כאשר הם נכנסים לחנות, מכאן שהקיר הימני יהיה תמיד מרשים ומזמין במיוחד, כדי ליצור ציפייה אצל הצרכן עבור המשך החנות.
  • עיצוב נכון מתייחס גם לתאורה – תאורה מחמיאה תגרום ללקוח להרגיש בנוח, מה שיביא להמשך קנייה ובחינה של החנות.

קיימים גורמים רבים המשפיעים על עיצוב חנויות בדרך הנכונה והיעילה ביותר, ובאמצעות מעצב מקצועי, מעודכן ומחוייב, תצליחו גם אתם. לפרטים נוספים, צרו קשר עם רונית טל, ותזכו לשדרג את החנות שלכם!