הטרנדים האחרונים של עיצוב משרדים

Ronit_Tal_schemesעיצוב משרדים הפך לנישה עיצובית חשובה, מתוך ההבנה שעיצוב המשרד הוא קריטי לייעול העבודה, להרגשה הטובה של האורחים והלקוחות, וכחלק בלתי נפרד מהמיתוג של החברה. רונית טל, אדירכלית פנים מהטובות בארץ, מספרת על האופנות האחרונות בעולם עיצוב המשרדים, שנראה כי יישארו כאן זמן רב.


צבעוני!


משרדים אפורים ומשמימים הופכים לנדירים יותר ויותר, ולא רק בחברות צעירות. הצבעוניות מכניסה חיים ושמחה למשרד, ועוזרת למתג את החברה צעירה, חדשנית ומקורית. יש להימנע משימוש בעודף צבעים שיכביד על העין, יעייף את העובדים וייתן למשרד מראה ילדותי.


פינות למפגשים לא פורמליים


הניסיון לימד את בעלי החברות השונות שמפגשים בלתי פורמליים במקום העבודה מניבים, פעמים רבות, פריצות דרך משמעותיות בעבדוה ומשפרים את עבודת הצוות ושיתופי הפעולה בחברה. "גוגל" הם מהחברות שנודעו בכך, אך בחברות רבות כיום ניתן למצוא פינות רביצה וחללים שונים לטובת מפגשים ושיחות לא פורמליות בין העובדים לבין עצמם. הריהוט בפינות אלה הוא ביתי יותר, ויכול לכלול ספות רכות, כורסאות ועוד.


עיצוב משרדים תעשייתי


אחד הטרנדים כולל עיצוב משרדים "גולמי", והותרה מכוונת של רצפת בטון, חשיפת תקרות או את מערכת מיזוג האוויר ועוד. ההשראה למראה תעשייתי זה הגיעה ממשרדי חברות סטרטאפ, שבתחילת דרכם שוכרים חללים תעשייתיים לעבודה, ללא שיפוץ או עיצוב.


אקווריומים לצד חללי מסתור


מצד אחד, ישנה מגמה בולטת של שימוש בקירות שקופים לחללים פנימיים בתוך המשרד, כמו חדרי ישיבות ועוד. בדרך כלל ישנם וילונות כלשהם המאפשרים פרטיות לעיתים, אך לפעמים לא. במקביל, יותר ויותר משרדים כוללים בעיצוב שלהם מעין "פינות מסתור" פרטיות ואינטימיות, ואף אזורי מנוחה ייעודיים המאפשרים מנוחה או עבודה שקטה באופן מבודד.


ירוק


בניה ירוקה היא עניין גלובלי וטרנד חובק עולם, כחלק מהמודעות הגוברת לנזקי צריכת האנרגיה ולשמירה על הסביבה. בחללי המשרד הפנימיים משתמשים בקירות צמחיה טבעית כדי להגדיל את החמצן באוויר ולחסוך בעלויות המיזוג, וכן משתמשים בפתרונות תאורה חסכוניים או חיצוניים.


עיצוב משרדים חייב להיעשות על ידי בעלי מקצוע מתחום העיצוב כדי להגיע לתוצאה טובה ולהימנע מדיס-הרמוניה וכאוס במשרד.