בניין משרדים בלב העיר ברשוב ברומניה

על הפרוייקט

הפרוייקט כלל תכנון בניין משרדים בן 6 קומות בלב העיר ברשוב רומניה, בניין סופר מודרני באזור עסקי אשר בולט בין כל המבנים הישנים באזור ומושך אליו שוכרים אטרקטיביים מהמגזר העסקי כמו בנקים, חברות ביטוח ועוד. חזית הבניין הפונה לכביש עוצבה בהשראת המילה "BRASHOV". כל קומה בבניין הופרדה בבטון לבן עם קווי מתאר עיקריים  של כל אות, מהמילה B מלמעלה עד V למטה. זאת בכדי ליצור בידול והחדרת המותג. בכל אחת מקומות הבניין, דלתות המשרדים פונות לאיטריום המשקיף ללובי ולמדרגות חרום שבדרך כלל כלואות בין קירות וכאן הן שוחררו לחלל המרכזי ובכך הפכו לסוג של פסל. המדרגות עשויות מברזל ומנותקות מהקיר ליצירת מתח ודו שיח בין החללים.

חלל הלובי בעל תקרות גבוהות וקווים מעוגלים ליצירת תחושה "רחמית" ורכה. בהמשך לאותו קו המחשבה עוצב דלפק הקבלה כמעין ביצה המונחת על הרצפה ואיננה מחוברת לקירות או לתקרה, כל הפונקציות העומדות לשרות הפקידות מוסתרות מפני הקהל הרחב ליצירת מראה מוקפד, נקי ולא עמוס. לאורך כל קיר הלובי מוקרנות דמויות העוברים והשבים בהצללה על רקע קיר צבוע בגוון פוקסיה ממצלמות במעגל סגור ויוצרות תחושה של סקרנות ותנועה בחלל. לרחבת הלובי נבחר ריצוף בטון אפרפר והונח שטיח לאורכו מהמבואה ועד המעליות לריכוך המראה התעשייתי ותאורה נסתרת בתקרה מדגישה את הניתוק ההיקפי בין הקירות לתקרה ומדגישה שוב את הקימורים בתקרה המתפתלת. 

משולחן המעצבת רונית טל

הפרוייקט היווה אתגר משמעותי ליצירת מבנה משרדים מודרני, פונקציונלי, אטרקטיבי ומרתק באזור עסקי מתחדש. הצורך ביצירת חללים יוצאי דופן תוך שימוש בדו שיח בין חומרים שיהוו מסגרת עיצובית לתהליכים עסקיים. הבניין מייצר בולטות ואטרקטיביות הן בשימוש בטקסט בולט על חזיתו והן בעיצוב יוצא הדופן של החללים הציבוריים, המבואה וחללי המדרגות. העיצוב יוצא הדופן והבולט משמש ככלי עזר חשוב לשיווק הפרוייקט ולהצלחתו.