להיות אדריכל בתים

 

האם ידעתם שמיטב המקצועות החופשיים והיוקרתיים כמו: רופא, מהנדס, רואה חשבון, עורך דין ואדריכל נמצאים באותו סטאטוס? הכשרתו של אדריכל בתים אורכת כחמש שנים ומסלול ההכשרה מקצועי ביסודו. אדריכל יכול להגיע עד תואר דוקטור ועליו לשלוט בתחומים רבים, כמה מהם הם: אומנות, עיצוב, היסטוריה, הנדסה, תורת הבנייה, תכונות חומרים, סניטציה, חשמל, אקלים המבנה, אסתטיקה, נוף וצמחייה, היבטים פסיכולוגיים, חברתיים ותרבותיים ועוד.

ריבוי התחומים מתווסף לדרישה מיוחדת והיא הצורך להעשיר את הידע משנה לשנה, לא רק מבחינת ידיעת ארץ ישראל, אלא הכרות עם העולם כולו ועל כן, מקצוע האדריכלות אינו נופל משאר המקצועות אשר צוינו לעיל ואף דרגת הקושי שלו גבוהה ולעולם אינה מצטמצמת .
 

אדריכל בתים - וילה ביוון רונית טל אינטרני אדריכלותאדריכל בתים


מקור השם מגיע מהשפה האכדית, ושמו הנוסף של האדריכל הוא ארכיטקט, אשר עוסק בתחומים מגוונים ואחראי על הובלת כלל בעלי המקצוע הקשורים לתהליך הבנייה לרבות אינסטלציה, חשמל, תאורה ועוד.

לאדריכלים מספר תחומיום בהם הם יכולים להתמחות וביניהם ניתן למצוא:
 

תכנון עירוני

עיצוב ערים ויישובים, כאשר רק אדריכל המחזיק בתואר שני בתכנון ערים, יכול לעסוק בתחום זה באופן רשמי.
 

עיצוב פנים

אדריכל בתים אינו מתכנן רק מבנים ובתים, אלא מעצב את שלל מרכיבי חלל הפנים.
 

אדריכלות נוף

תכנון שטח פתוח לדוגמא טיילות, גנים, גינות וככרות.
 

אדריכלות - מקצוע נחשק


תנאי הקבלה לתחום האדריכלות הם הגבוהים ומהווים פילטר ראשוני, באמצעותו מוודאים במוסד הלימודים כי כל סטודנט אכן רוצה ללמוד את המקצוע על בוריו  ולהשקיע מאמץ בלימודים.

כל אדריכל בוחר לעצמו את תחום ההתמחות, כאשר ההתמחות בבתים, תופסת תאוצה בשנים האחרונות ויש שיגידו בצדק. הסיבה הנראית לעין לדרישה הגבוהה למסלול לימודי אדריכלות, הוא החזון של בעלי הממון לבנות לעצמם את בית חלומותיהם ולא להסתפק בבנייה הסטנדרטית של הקבלנים במדינת ישראל. פרויקט הבנייה דורש השכרת בעלי מקצוע רבים ומגוונים, בין היתר אדריכל, בין אם הוא אדריכל בתים או אדריכלית פנים ועוד. ככל שעולה הדרישה לבעלי מקצוע, כך עולה במקביל הצורך ללמוד את התחום.

משרדה של רונית טל אדריכלות ועיצוב פנים,הוא בין המובילים בישראל ונשמח לעמוד לרשותכם.