אדריכלים בונים את זרם האדריכלות בישראל של המאה ה-21

 

בין אם אתה משפץ את ביתך ובין אם אתה בונה בית חדש, אתה ודאי מחפש משרד אדריכלים טוב שיתכנן ויוביל את העבודה על הצד הטוב ביותר. אדריכלות מתבטאת ביופי ואסתטיקה, ולכל אדריכל חשוב יהיה להטביע את חותמו במבנה מרהיב ומרשים. אך זה אינו תפקידה היחידי של הארכיטקטורה. מאחר ומדובר במבנה שהרבה מעבר לתוצר אומנותי, הוא משמש כמבנה פונקציונלי, על האדריכל המתכנן לשים דגש רב על הפרקטיות והנוחות שבמבנה, יחד עם משתנים נוספים המשפיעים על עבודתו.

 

זהותה של האדריכלות הישראלית

 

אדריכלים ישראלים מושפעים רבות מאדריכלות שמעבר לים. זאת מאחר והאדריכלות הישראלית, חסרה יסודות משלה ועדין מחפשת אחר זהות. ניתן לומר כי האדריכלות הישראלית נמצאת בתחילת דרכה ומותירה חופש רב לאדריכלים. כך יוצא שהקו האדריכלי השולט במדינת ישראל הוא הקו האקלקטי, המשלב בין סגנונות שונים. ואכן אנו מוצאים שכונות שלמות בעלות בנייה ללא קווים מאפיינים זהים.כשם שמדינת ישראל הינה מקבץ של גלויות, כך אוסף התרבויות מוצא ביטוי גם באדריכלות המקומית. למרות האמור לעיל, עדין ישנם קווים המאפיינים את האדריכלות הישראלית וזאת בהתאמה לציוני דרך שונים בהיסטוריה של מדינת ישראל. למעשה ניתן לראות את האדריכלות הישראלית כפועל יוצא של רוח התקופה והתהליכים החברתיים השליטים בחברה הישראלית. האדריכלים הישראלים,לרוב, מתאימים עצמם לתכתיבים אלה.עם זאת, בשנים האחרונות ניתן לראות מגמה של תכנון עתידני כולל, שאולי יוליד בהמשך את זרם האדריכלות הישראלית הנמצא כיום בחבלי לידתו.

אדריכלות ועיצוב פנים של רונית טל

 

אדריכלים בראי הישראליות

 

אדריכל ישראלי טוב יחשב ככזה המצליח לשלב מקוריות עם אסתטיקה עיצובית ופונקציונליות מקסימלית. בתוך כך, שמירה על קווים נקיים, סולידיים והרמוניים מהווה את הסגנון העיצובי אשר מצליח לעמוד לאורך זמן. יחד עם זאת, אדריכלים מחוייבים להתחשב ברצונות, בצרכים ובטעמם האישי של לקוחותיהם. משתמע מכל אלה, כי האדריכל הישראלי מאותגר יצירתית בסיפוק אסתטיקה עיצובית, יחד עם דרישות נוקשות של מאפייני תרבות, רוח התקופה, תהליכים חברתיים, עמידות בפני האקלים הישראלי, פונקציונליות, נוחות מקסימלית ושאיפותיו של הלקוח. רק לאחר שנתן דעתו לכל אלו יכול האדריכל לשים את מגע ידו האישי. דרישות גבוהות אלו מחייבות בחירתו של אדריכל מנוסה מן השורה הראשונה. רונית טל בעלת ניסיון עשיר בתכנון ובנייה בארץ ובחו"ל. עבודותיה הרבות מעידות על המסוגלות יוצאת הדופן שלה לעמוד בכל התנאים, אשר מחוייב אליהם אדריכל.

 

לעבודות של רונית טל לחץ כאן

 

ליצירת קשר