אדריכלות ועיצוב פנים בהתאמה אישית

אדריכלות ועיצוב פניםכל אחד הוא יחיד ומיוחד. לכל אדם אמונות שונות, קווי אופי שונים, כשרונות שונים ואהבות שונות, ואין שני אנשים זהים. בעבר נבנו כל הדירות, ומרבית הבתים, בצורה זהה, אך בעשורים האחרונים הולכת וגוברת ההבנה שביתו של האדם הוא חלק מהביטוי האישי שלו, והתחום של אדירכלות ועיצוב פנים בהתאמה אישית החל לפרוח. רונית טל, בעלת משרד אדריכלות ועיצוב פנים מוביל, מרחיבה בנושא.


ביתנו הוא מבצרנו


הבית אמור להיות מקום המפלט שלנו מהעולם החיצון, מההתמודדויות המלחיצות של היום-יום, קן חמים ונוח להירגע ולנוח בו. עיצוב המרחב הפרטי שלנו צריך לתאום את אופיינו, ולהיות מותאם אלינו במאה אחוז, כדי שנרגיש בו "בבית". הנהייה אחר טרנדים עיצוביים משאירה אותנו כלואים בכלובי זהב אופנתיים שאינם משקפים מאומה מאיתנו, ואינם מניחים לנו לחוש בהם אינטימיות או שייכות אליהם.


הבית הנכון לאדם הנכון


על פניו, נדמה כי התאמת הבית לאדם פשוטה באופן יחסי: לאדם תזזיתי נתכנן ונעצב בית צבעוני עמוס פריטים ופינות מיוחדות שלא ייתנו לו להשתעמם לרגע, ואילו לאדם מופנם נעצב דירה חמה ושקטה, אך זה לא תמיד כך. אדריכלות ועיצוב פנים נועדו לשרת את האדם, והבית, כאמור, אמור להיות הקן בו נרגעים ואוגרים כוחות מחודשים. האדירכל או מעצב הפנים צריכים למצוא את שביל הזהב החמקמק, ולעצב את הבית כך שלא יהיה מנוכר מצד אחד, אך יאפשר לאדם לבטא את מהותו האמיתית. במקרה של האדם התזזיתי, ייתכן ונצטרך לעצב בית מרגיע במכוון דווקא, ובמקרה של אדם שקט, נצטרך למצוא את הדרך לעזור לו להיטען בכוחות וחיות.


עיצוב שהוא אתגר


האתגר הגדול ביותר בתחום אדריכלות ועיצוב פנים הוא לעצב בית למשפחה. הבית המשותף אמור לשקף את אישיותם של שני בני הזוג, ולאפשר לשניהם לחוש בו בנוחות מוחלטת, ואם יש ילדים, יש להתחשב גם בהם ובעובדה שיגדלו עם השנים. השילוב בין הפנטזיה לפונקציונליות, בין הנוחות למעשיות, ובין האופי של כל בני הבית אינו פשוט, ומצריך עבודת הכנה טובה של האדריכל, בהיכרות עם המשפחה, בבניית חזון משותף ותכנון קפדני של הגשמתו.