אדריכלות בתים - איך עושים את זה נכון?

הבית הוא המקום הפרטי שלנו בעולם. כל אחד רוצה שתהיה לו היכולת לומר בסוף של יום ארוך: "הביתה". בעזרת אדריכל מתאים תוכלו ליצור את בית החלומות שלכם, אליו לא תפסיקו להתגעגע בכל פעם שתצאו מן הבית. הצוות המקצועי של רונית טל אינטרני-אדריכלות ועיצוב פנים נותנים לכם את כל המידע שאתם צריכים על אדריכלות בתים.


אדריכלות בתים רונית טל אינטרני אדריכליםקצת על אדריכלות בתים

אדריכל עוסק בדרך כלל בתכנון מבנים ולעתים גם בעיצוב פנים. מקור המילה "אדריכל" בשפה האכדית מהמילה "ארדכלוטו", הלחמת המילים "ארדו-אקלי" שמשמעותן "משרת היכל". תפקידו העיקרי של האדריכל הוא תכנון ועיצוב הבניין, ואילו על מלאכת הבנייה בפועל מופקד בדרך כלל מהנדס. האדריכל הוא המוביל של מלאכת הבנייה והוא זה שמכין את תכניות הבנייה בהתאם לרצון הלקוח. ניתן לומר שהאדריכל הוא הגורם המקשר בין הלקוח לבין תהליך הבנייה והוא זה שמביא לידי ביטוי את הפן העיצובי של הבנייה.


עיצוב פנים וחוץ

כאשר מדברים על אדריכלות בתים מתכוונים לעיצוב החיצוני והפנימי של הבניין. כיום ישנם אדריכלים רבים שמתמחים הן בתכנון החיצוני של הבניין והן בעיצוב פנים, וחשוב לבחור באחד כזה - כך תוכלו לחסוך באנשי מקצוע. בנוסף, כאשר אותו אדם אמון על עיצוב הפנים ועל עיצוב החוץ נוצרת הרמוניה ואחידות רבה יותר בבנייה. אחד הגורמים המרכזיים המשפיעים על ה"יופי" של דבר מה הוא הפרופורציות והאסתטיקה. בית הבנוי בצורה אחידה ומאוזנת בין פנים לחוץ יעורר במתבונן הרגשה אסתטית והרמונית.


תהליך התכנון

הבית הוא המקום שלנו בעולם, לכן הוא צריך לשקף את אופיים של הגרים בו. כדי שהבית יוכל לשקף את אישיותו של הלקוח, על האדריכל להכיר אותו. בשלבים הראשונים של התכנון על האדריכל להיות מעין פסיכולוג, עליו להקשיב להעדפותיו וגחמותיו של הלקוח ולהבין את אישיותו. מתוך הבנת בקשותיו, ובעזרת דמיונו ויצירתיותו, יוכל האדריכל לתכנן את הבית המתאים.


הפגישה הראשונה עם האדריכל ותחילת העבודה

מטרת הפגישה הראשונה עם האדריכל היא היכרות וחשיפה. הלקוח יחשוף את רצונותיו בפני האדריכל, והאדריכל יפרוס בפני הלקוח את העבודות שעשה עד כה. לפני שמתחילים לתכנן את הפרויקט יש לקחת בחשבון גם מגבלות תקציב, נוף וצרכים מיוחדים בסביבת אתר הבנייה. אדריכלות בתים חשובה מאוד בבניית הבית וחשוב לעשותה בצורה הטובה ביותר.